Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font size

+ -

Line height

+ -
Jasne
Ciemne
Sepia

[S1E13] Ostatni odcinek… ostateczny zwycięzca?

Już w ten poniedziałkowy wieczór poznamy zwycięzce pierwszego sezonu naszego autorskiego formatu #live3jury. Czy czeka nas niespodzianka? Analizujemy to w tej zapowiedzi!

Format, w którym członkowie naszej redakcji rozdają swoje noty trzem utworom w trzech kategoriach, czyli warstwa tekstowa, linia melodyczna i potencjał sceniczny zbliża się ku końcowi. Przez ostatnie tygodnie mogliście oglądać na swoich ekranach unikalne zestawienia złożone z redaktorów naszego projektu. Co ważne cała seria nie szczędziła nam zaskoczeń, niespodzianek, ale również sprawiedliwych rezultatów. Nie zabrakło również wielu powodów do śmiechu, jak i momentów szczerego załamania nerwowego członków ekipy Destination Eurovision. Przyjrzyjmy się najlepszym przykładom ze wszystkich kategorii…

When she go low, she go so low?

Najbardziej bolesnym epizodem ze wszystkich był bez wątpienia ten, który dostarczył nam pojedynek Włoch z Holandią i Portugalią. Zgrupowanie trzech tak docenianych przez fanów kompozycji musiało skończyć się mocno zaniżonym wynikiem jednego z tych państw. Zły los dopadł w tym przypadku Mahmooda i jego Soldi znajduje się dopiero na 30 lokacie z 14 zebranymi oczkami. W podobne sidła wpadły Cypr (26) i Szwecja (27), które musiały pogodzić się ze zwycięstwem Hiszpanii i szukać siebie tylko trochę wyżej od Włoch. Sporo empatii wzbudza też szary koniec klasyfikacji generalnej, w której odnajdujemy Litwę oraz Finlandię. Wiele osób chciałoby też zobaczyć reprezentantów Norwegii (36), Islandii (25) czy Szwajcarii (24) o paręnaście lokat wyżej… jednak z ogromnym uwielbieniem z mojej strony to zadanie nie mogło się udać!

How many pennies in the slot? 

Na niespodziewany zalew życzliwości zdecydowanie nie było gotowych paru innych artystów, które wyniki okazały się sensacyjnie dobre. Wybitnym przykładem są tutaj długotrwałe liderki w postaci niemieckiego duetu wokalistek. Do tego grona śmiało można też dodać Izrael (7), Serbię (8), Białoruś (14) oraz Gruzję (18). Jednak czy utwory zazwyczaj besztane w wielu indywidualnych oraz dziennikarskich puktacjach nie zasługują na chwilę ciepła i pocieszenia?

No pain… no gain!

Nie wszystkim jednak zdobywanie dużej liczby punktów przychodziło z trudem. Debatujące o propozycjach tria dały poznać się jako: patrioci, gdyż reprezentantki Polski, czyli zespoł Tulia wygrały swój epizod (obecnie 6 w tabeli), przekonani do idei wyjazdu do Amsterdamu wrażliwi romantycy (Duncan zamyka pierwszą 5), koneserzy powrotów w dobrym stylu (10 lokata Węgier i 2 pozycja Rosji) oraz wielcy fani prawdziwej muzycznej jakości zmieszanej z oszałamiającą urodą (Hellada na szczycie, czyli 1 miejscu).

You need my love on replay

Jeśli powyższy skrót nie zachęcił was do nadrobienia zaległości lub ponownego zagłębienia się w zapisy naszych relacji, to powinniście wziąć pod uwagę, iż one wszystkie były też znakomitą zabawą. Jak bowiem inaczej nazwać sytuacje, w których batutę przejmowali uczący się w tle gry na flecie brata Roberta Urbana, lub upierdliwy sąsiad Pawła Wójcika uwielbiającego swoje długie wiertła kręcące się w ścianie? Sączącą się z naszych ust ironię, na nowe poziomy przenosili również nasi wierni widzowie dzielący się z nami swoimi unikalnymi perspektywami na tegoroczne kompozycje. Ta mieszanka wybuchowa bez wątpienia zasługuje na ogromne wyróżnienie!

Quand je rêve, je suis un roi

Czy ktoś z tria Serhat – Chingiz – Sarah będzie w stanie ustrzec się jedynek w ramach głosowania jurorów co da mu pełną liczbę oczek? A może będziemy świadkami wyrównania stanu rywalizacji i obserwowania potrójnego grona zwycięzców? Tego dowiemy się już jutro o 20:00. W ostatnim panelu na żywo wezmą udział Elen Hâf, Daniel Opałka oraz Paweł Wójcik. Już teraz zapraszamy was do oglądania naszego show i jak zwykle dzielenia się z nami swoimi opiniami w sekcji komentarzy!

Klasyfikacja Generalna

✪ 1. 🇬🇷 / Katerine Duska “Better Love” (25 PKT)
✪ 2. 🇷🇺 / Sergey Lazarev “Scream” (25 PKT)
✪ 3. 🇲🇹 / Michela “Chameleon” (24 PKT)
✪ 4. 🇩🇪 / S!sters “Sister” (24 PKT)
✪ 5. 🇳🇱 / Duncan Laurence “Arcade” (23 PKT)
✪ 6. 🇵🇱 / Tulia “Pali Się (Fire Of Love)” (23 PKT)
✪ 7. 🇮🇱 / Kobi Marimi “Home” (23 PKT)
✪ 8. 🇷🇸 / Nevena Božović “Kruna” (23 PKT)
✪ 9. 🇸🇮 / Zala Kralj & Gašper Šantl “Sebi” (23 PKT)
✪ 10. 🇭🇺 / Joci Pápai “Az én Apám” (22 PKT)
✪ 11. 🇪🇸 / Miki “La Venda” (22 PKT)
12. 🇦🇱 / Jonida Maliqi “Ktheju tokës” (22 PKT)
✪ 13. 🇩🇰 / Leonora Jepsen “Love is Forever” (21 PKT)
14. 🇷🇴 / Ester Peony “On a Sunday” (21 PKT)
✪ 15. 🇧🇾 / ZINA “Like It” (20 PKT)
16. 🇲🇰 / Tamara Todevska “Proud” (20 PKT)
17. 🇬🇧 / Michael Rice “Bigger Than Us” (19 PKT)
18. 🇬🇪 / Oto Nemsadze “Keep On Going” (19 PKT)
19. 🇨🇿 / Lake Malawi “Friend of a Friend” (18 PKT)
20. 🇵🇹 / Conan Osiris “Telemóveis’ (17 PKT)
21. 🇱🇻 / Carousel “That Night” (17 PKT)
22. 🇧🇪 / Eliot “Wake Up” (17 PKT)
23. 🇦🇲 / Srbuk “Walking Out” (17 PKT)
24. 🇨🇭 / Luca Hänni “She Got Me” (17 PKT)
25. 🇮🇸 / Hatari “Hatrið Mun Sigra” (17 PKT)
26. 🇨🇾 / Tamta “Replay” (16 PKT)
27. 🇸🇪 / John Lundvik “Too Late For Love” (16 PKT)
28. 🇫🇷 / Bilal Hassani “Roi” (15 PKT)
29. 🇺🇦 / MARUV “Siren Song” (15 PKT)
30. 🇮🇹 / Mahmood “Soldi” (14 PKT)
31. 🇪🇪 / Victor Crone “Storm” (14 PKT)
32. 🇦🇺 / Kate Miller-Heidke “Zero Gravity” (14 PKT)
33. 🇲🇩 / Anna Odobescu “Stay” (13 PKT)
34. 🇦🇹 / PAENDA “Limits” (12 PKT)
35. 🇭🇷 / Roko Blažević “The Dream” (12 PKT)
36. 🇳🇴 / Keiino “Spirit In The Sky” (12 PKT)
37. 🇲🇪 / D-Moll “Heaven” (11 PKT)
38. 🇱🇹 / Jurijus Veklenko “Run With The Lions” (10 PKT)
39. 🇫🇮 / Darude & Sebastian Rejman “Look Away” (10 PKT)