Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font size

+ -

Line height

+ -
Jasne
Ciemne
Sepia

[2019] Anna Kearney: „Banshee jest postacią znaną z irlandzkiej mitologii…”

Konkurs Eurowizji Junior odbędzie się już dokładnie za miesiąc! To więc perfekcyjny moment, aby zaprezentować Wam nasz trzeci wywiad z kolejną reprezentantką, którą zobaczymy w Gliwicach tego roku.

Wczoraj – premiera oficjalnego teledysku o piosenki Banshee, dziś – premiera naszego ekskluzywnego wywiadu… Poznajcie bliżej reprezentantkę Irlandii – Annę Kearney!

Opowiedz coś więcej o Twoim udziale w Junior Eurovision Éire. Jak to wspominasz? Dlaczego zdecydowałaś się wystartować tam w tym roku?

To była jedna z najlepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek doświadczyłam w życiu. Uwielbiałam przygotowywania do śpiewania piosenek i momenty, w których mogłam występować na scenie przed publicznością. Panowała tam cudowna atmosfera i dzięki temu występ w narodowej telewizji był prawdziwą przyjemnością. Zdecydowałam się wziąć udział w Junior Eurovision Éire w tym roku, ponieważ oglądałam Eurowizję Junior przez kilka ostatnich lat i teraz poczułam, że to właściwy moment dla mnie, bo czuję się gotowa i mam czas, by się w to zaangażować.

Czy sama wybrałaś piosenki, które śpiewałaś w Junior Eurovision Éire („Symphony”, „This Is Me”, „Why Me”)? Która z nich jest Twoją ulubioną?

Nie, nie miałam możliwości wybierać piosenek, które śpiewałam, ale naprawdę je uwielbiam i wiem, że gdybym miała możliwość wyboru, to zaśpiewałabym dokładnie te same utwory. Moją ulubioną piosenką było Why Me Lindy Martin. To taka moja ukochana eurowizyjna klasyka.

Opowiesz coś więcej o Twojej eurowizyjnej piosence. O czym jest, jakie jest jej przesłanie?

Moja piosenka nosi tytuł Banshee. Banshee jest postacią znaną z irlandzkiej mitologii. To duch o kobiecym obliczu, który ostrzega przed złymi rzeczami, jakie mogą się zdarzyć. Moja piosenka mówi o przekraczaniu drzemiących w nas lęków dzięki pomocy ludzi, którzy nas kochają i naszej własnej odwadze.

Czym jest dla Ciebie możliwość reprezentowania kraju na Eurowizji Junior? Co chciałabyś osiągnąć w konkursie?

Możliwość reprezentowania Irlandii jest dla mnie wszystkim. To naprawdę wielki zaszczyt. Chcę zrobić wszystko najlepiej, jak tylko potrafię i przynieść Irlandii dumę.

Jak długo interesujesz się Konkursem Piosenki Eurowizji i Eurowizją Junior? Czy oglądasz te widowiska każdego roku?

Interesuję się Eurowizją Junior i Konkursem Piosenki Eurowizji od dłuższego czasu. Oglądam obie Eurowizje każdego roku razem z rodziną, bawimy się nawet w jurorów i przyznajemy punkty każdemu wokaliście reprezentującemu dany kraj. Później z ekscytacją porównujemy naszą punktację z puntami od profesjonalnego Jury i szukamy wspólnych elementów.

Czy masz pomysł na swój wymarzony staging i kostium sceniczny, w którym chcesz wystąpi na Eurowizji Junior? Widziałam na Twoim Instagramie zdjęcie błyszczących butów 😉

W momencie, w którym usłyszałam moją piosenkę wiedziałam, jak chcę wyglądać. W myślach zobaczyłam siebie powoli opadającą z góry na scenę, ubraną w masywny kostium (być może z jakimiś elementami świetlnymi na nim!) Uwielbiam błyskotki i wielkie, dramatyczne kostiumy. Bardzo chciałabym wystąpić w moich „błyszczących butach”, albo jakichś podobnych. Te buty przynoszą mi szczęście!

Tegoroczny slogan Eurowizji Junior brzmi: Share the Joy / Podziel się Radością. Co ten slogan oznacza dla Ciebie? Co przynosi Ci radość w życiu?

Share the Joy oznacza dla mnie dzielenie się radością mojej piosenki z innymi uczestnikami i widzami ze wszystkich krajów, a także zawieranie nowych przyjaźni. W moim życiu radość przynosi mi rodzina, przyjaciele i oczywiście śpiewanie!

O czym marzysz? Kim chciałabyś być w przyszłości?

Chciałabym odnieść sukces na miarę Ariany Grande. Nawet wybrałam już sobie imię sceniczne – Anna Venti!! 🙂

Czy pochodzisz z artystycznej rodziny? Również twoją mamę mogliśmy zobaczyć kilka lat temu na scenie Konkursu Piosenki Eurowizji jako członkinię Riverdance.

Moja mama występowała w Konkursie Piosenki Eurowizji jako członkini Riverdance w 1994 roku. Wtedy też została główną tancerką grupy. Występowała na całym świecie, w tym na Broadwayu. Chciałabym pójść w jej ślady i móc śpiewać dla ludzi na scenach świata.

We wrześniu nagrałaś cover piosenki Rise Like A Phoenix Conchity Wurst – utworu reprezentującego Austrię na Eurowizji w 2014 roku. Opowiedz o tym coś więcej. Dlaczego zdecydowałaś się zaśpiewać tą piosenkę i opublikować ją jako Twój pierwszy post na Instagramie?

Zdecydowałam się zaśpiewać tą piosenkę, ponieważ miałam w sobie uczucia, które Conchita chciała nią przekazać. Są pewne utwory, które na stałe zostają mi głowie i to jedna z nich. Myślę, że sposób w jaki artysta wykonywał tą piosenkę miał w sobie jakąś moc, a jego image był tak inny i wyjątkowy. Dla mnie, jako wokalistki, jest to jeden z ulubionych utworów.

View this post on Instagram

Rise like a Phoenix – Conchita

A post shared by A N N A (@annak_sings) on

Opowiedz o swojej muzycznej przygodzie. Wiem, że śpiewałaś na Broadwayu i w National Concert Hall w Irlandii.

Podczas zeszłorocznych świąt Bożego Narodzenia miałam miałam szansę wystąpić w radiu City Music Hall w Nowym Jorku podczas Rockettes Christmas Spectacular Show. To było jak spełnienie marzeń i pamiętam każdą sekundę tego wieczora. Grałam także rolę Annie w National Concert Hall w Dublinie również podczas świąt, było to niesamowite doświadczenie.

Jak definiujesz siebie muzycznie, który gatunek jest Ci najbliższy, jakie piosenki chciałabyś tworzyć w przyszłości? Czy chcesz tworzyć utwory w języku angielskim czy irlandzkim?

Moimi ulubionymi gatunkami są teatr muzyczny i muzyka popowa. W przyszłości Chciałabym pisać własne popowe piosenki. To byłoby dla mnie niezwykłe, gdybym mogła tworzyć utwory po irlandzku i angielsku. Byłoby cudownie móc dzielić się piosenkami śpiewanymi po irlandzku z ludźmi na całym świecie, to naprawdę piękny język.

Jakie są Twoje muzyczne inspiracje?

Moją muzyczną inspiracją w świecie popu jest Ariana Grande. Moim idolem jest też Andrea Bocelli, którego miałam okazję poznać, gdy występowałam w Dublinie rok temu. Mam nadzieję, że będę miała szansę zaśpiewać przed ludźmi na tak wielkich koncertach jak oni.