Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font size

+ -

Line height

+ -
Jasne
Ciemne
Sepia

[2019] Eliana Gomez Blanco: „Myśl pozytywnie i nigdy się nie poddawaj!”

Mamy przyjemność podzielić się z Wami kolejnym, czwartym już wywiadem z serii Eurowizji Junior (Gliwice 2019). Tym razem przyszedł czas na reprezentantkę Malty – młodą i utalentowaną Elianę Gomez Blanco, nastolatkę, która może pochwalić się już ponad ośmioletnią karierą muzycznej w swojej biografii.

W wywiadzie także mały bonus dla fanów Harry’ego Pottera 😉

Jesteś jeszcze bardzo młoda, ale Twoja muzyczna przygoda jest już zachwycająco rozbudowana i pełna szczegółów. Opowiedz o najważniejszych i najciekawszych według Ciebie momentach swojej kariery.

Uwielbiam każdy moment z minionych ośmiu ważnych dla mnie pod kątem muzycznym lat, bo dzięki nim dziś jestem właśnie tym, kim jestem. Jednym z moich kluczowych osiągnięć było zdanie z wyróżnieniem egzaminu wokalnego w gatunkach rock and pop, gdy byłam w 8 klasie. Jednak najbardziej satysfakcjonującym i ekscytującym jest momentem było to, kiedy zostałam ogłoszona zwycięzcą Malta Junior Eurovision Song Contest 2019.

Opowiedz o swoich wspomnieniach związanych z Twoim udziałem w The Entertainers Singing Challenge i Ghanja tal-Poplu Zghazagh i przybliż nam trochę formułę tych formatów.

The Entertainers Singing Challenge to program w lokalnej telewizji, w którym wokaliści rywalizują ze sobą, wykonując covery znanych piosenek przy akompaniamencie zespołu. Udział w nim to była dla mnie niesamowita możliwość, by nauczyć się współpracować zarówno z zespołem grającym muzykę na żywo, jak i z kamerami telewizyjnymi! Byłam również uczestniczką Għanja tal-Poplu Żgħazagħ 2018, gdzie wykonywałam dwie piosenki: Kliem jako solistka i Dwell w duecie. Zajęłam tam drugie miejsce z utworem Kliem w mojej kategorii oraz pierwsze, co dało mi wygraną w całym konkursie, z kompozycją Dwell. Udział tam był dla mnie dodatkowo szczególnie ważny, bo mogłam tam występować na żywo razem z pełną orkiestrą.

© (Eliana Gomez Blanco) Facebook

Nagrałaś kilka coverów (All That Jazz i Back It Up), w których można znaleźć odniesienia do lat 40., 50., 60. Czy interesujesz się tymi dekadami? Czy podoba Ci się moda tamtych czasów?

Myślę, że każda epoka jest bardzo charakterystyczna, ale też interesująca pod kątem przemysłu muzycznego. Mimo że urodziłam się w 2005 roku, to lubię słuchać także piosenek z XIX wieku. W odniesieniu do mody, doceniam wyjątkowy styl każdej dekady, ale nie sądzę, aby w pełni pasowały one do dzisiejszych czasów, ponieważ trendy mody ciągle się zmieniają.

Jak definiujesz siebie muzycznie, który gatunek jest Ci najbliższy, jakie piosenki chciałabyś tworzyć w przyszłości? Czy będzie to muzyka inspirowana przeszłością?

Myślę, że jestem bardzo wszechstronną solistką. Staram się zmieniać style, bo wierzę, że to pomoże mi wypracować sobie głos, jako artystce. Jednak trudno powiedzieć, jaki jest mój ulubiony gatunek i jaką muzykę dokładnie chciałabym tworzyć. Byłoby to jednak bardzo interesujące, gdyby znalazły się tam jakieś inspiracje przeszłością.

Jakie są Twoje muzyczne inspiracje?

Harry Styles zdecydowanie wpłynął na moją karierę muzyczną. Gatunek w jakim tworzy jest wyjątkowy, a jego piosenki są melodyjne. Jest dla mnie także inspiracją, ponieważ wkłada wiele ciężkiej pracy i poświęcenia w swoją karierę muzyczną, co pozwoliło mu odnieść sukces w znanym zespole One Direction, a także jako solowemu artyście.

W kwietniu podzieliłaś się swoim coverem utworu Proud – eurowizyjnej piosenki reprezentującej Macedonię Północną na ESC 2019. Opowiedz o tym coś więcej. Gdzie ją zaśpiewałaś? Dlaczego zdecydowałaś się stworzyć cover tego właśnie utworu?

W momencie, gdy usłyszałam tą piosenkę, zakochałem się zarówno w melodii, jak i w tekście! Jednym z głównych powodów, dla których zdecydowałam się wykonać cover tej piosenki, było silne przesłanie, które w sobie niesie. Zaśpiewałam ten utwór na festiwalu w Macedonii Północnej, na którym zajęłam pierwsze miejsce.

© (Eliana Gomez Blanco) Facebook

Jak długo interesujesz się Konkursem Piosenki Eurowizji i Eurowizją Junior? Czy oglądasz te widowiska każdego roku?

Jestem fanką Konkursu Piosenki Eurowizji i Eurowizji Junior odkąd pamiętam. Oglądam je każdego roku i od zawsze miałam nadzieję, że kiedyś to właśnie ja będę osobą reprezentującą Maltę. Wygrana w Malta Junior Eurovision Song Contest jest spełnieniem jednego z tych marzeń!

Opowiedz coś więcej o Twojej przygodzie w Malta Junior Eurovision Song Contest w 2018 i 2019 roku. Jak to wspominasz? Dlaczego zdecydowałaś się wziąć udział w tym programie? Czy możesz porównać oba swoje występy?

W 2018 roku zaśpiewałam tam moją oryginalną kompozycję zatytułowaną Music Takes Control, natomiast w tym roku cover utworu Sto Male. Oba wystąpienia były dla mnie wspaniałym doświadczeniem i czerpałam z nich mnóstwo zabawy! Piosenka z tamtego roku była bardzo optymistyczna i pełna emocji. Natomiast myślę, że tegoroczny utwór bardziej definiuje mnie jako osobę i jest bardzo bliski mojemu sercu!

Co znaczy dla Ciebie możliwość reprezentowania kraju w Eurowizji Junior? Co chciałabyś osiągnąć poprzez udział w konkursie?

Jako że to zawsze było moje marzenie, nie mogłabym być bardziej dumna z faktu, że wystąpię w barwach Malty w Gliwicach. Zapewne jak dla każdego z uczestników, to byłoby niesamowite uczucie móc wygrać, ale moim celem jest dać z siebie wszystko i przynieść Malcie dumę!

Opowiedz coś więcej o swojej eurowizyjnej piosence. Czy stworzysz ją samodzielnie? A jeśli już powstała, to o czym jest, jakie jest jej przesłanie?

Utwór We Are More jest napisany przez Rachel Suter, Jonasa Thandera, Joe Juliana Farrugię i Kevina Lee, a skomponowany przez Jonasa Thandera i Rachel Suter. Jestem wprost zakochana w tej melodii, ale najbardziej w przekazie, jaki niesie ta piosenka dla młodego pokolenia: Myśl pozytywnie i nigdy się nie poddawaj! Uważam, że mix dwóch języków, angielskiego z kilkoma wersami po maltańsku, nadaje tej kompozycji jeszcze więcej emocji!

Tegoroczny slogan Eurowizji Junior brzmi: Share the Joy / Podziel się Radością. Co ten slogan oznacza dla Ciebie? Co przynosi Ci radość w życiu?

Dla mnie ten slogan oznacza dzielenie się moim szczęściem na scenie z publicznością, a także czerpanie radości ze spędzania czasu z innymi uczestnikami. Trzy główne źródła mojego szczęścia to rodzina, przyjaciele i muzyka. Wszystkie te elementy są dla mnie bardzo ważne i doceniam je każdego dnia.

O czym marzysz? Kim chciałabyś być w przyszłości?

Moim marzeniem jest osiągnąć sukces w przemyśle muzycznym i przynieść dumę wszystkim ludziom, którzy mnie wspierają! Moja mama jest dla mnie wielkim wsparciem i bardzo się o mnie troszczy. Jest moim wzorem do naśladowania i gdy dorosnę, chciałabym pójść w jej ślady!

© (Eliana Gomez Blanco) Instagram

Jesteś wielką fanką książek i filmów z serii Harry Potter. Nawet na Twoim profilu na Facebooku można znaleźć informację, że jesteś uczennicą Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry (Official) <Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie – przyp. red.>. Opowiedz coś więcej o swojej fandomowej historii. Jak długo jesteś fanką? Jak to się zaczęło? Dlaczego Ravenclaw jest Twoim ulubionym domem? Kto jest twoim ulubionym bohaterem i dlaczego? Czy chciałabyś być czarodziejką? Czy wierzysz w magię?

Wszystko zaczęło się jakieś trzy lata temu, gdy miałam 11 lat! Razem z moją kuzynką chciałyśmy obejrzeć film i padło na Harry’ego Pottera i Kamień Filozoficzny! Od razu zapasjonowałam się serią, obejrzałąm wszystkie filmy i przeczytałam wszystkie książki! Mam nawet pokój urządzony w stylu Harry’ego Pottera! Myślę, że cechy domu Ravenclaw najlepiej opisują moją osobowość. To byłoby wspaniałe, móc być czarodziejką i uczyć się w Hogwarcie o magii czy eliksirach. Magia jest ważną częścią mojego świata fantazji i uwielbiam o niej czytać.