Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font size

+ -

Line height

+ -
Jasne
Ciemne
Sepia

[2019] Carla: „Mam nadzieję, że uda mi się wygrać konkurs Eurowizji Junior”

Un, deux, trois, quatre, cinq… Przyszedł czas na piąty wywiad z uczestnikami tegorocznego Junior Eurovision Song Contest! Zapraszamy do przeczytania naszej rozmowy i bliższego poznania jednej z faworytek konkursu – Carli.

Jeśli i ty chcesz zostać zwycięzcą – odwiedź nasz profil na Instagramie i weź udział, w którym możesz wygrać oficjalne gadżety z Eurowizji Junior lub gościnny udział w jednym z naszych live streamów na Facebooku!

Jak wspominasz swój udział w The Voice Kids? Opowiedz o swojej muzycznej przygodzie z czasów przed wystąpieniem w tym programie.

Udział w The Voice Kids był dla mnie niesamowitą przygodą, w której mogłam odbywać małe wielkie muzyczne pojedynki i poznać nowych przyjaciół. Ta przygoda bardzo wiele mnie nauczyła i była ważnym krokiem w mojej muzycznej karierze. Zaczęłam śpiewać w wieku 5 lat. Cała moja rodzina jest związana z muzyką. Moja matka jest nauczycielką śpiewu. Śpiewanie to dla mnie prawdziwa pasja i zawsze chciałam zostać piosenkarką.

Opowiedz coś więcej o swojej karierze w zespole Les Petites Canailles.

Z moim zespołem śpiewamy głównie największe hity z lat 60. i od tego zaczęła się nasza współpraca, później wydaliśmy własny album z utworami tego typu. Poznaliśmy się w piątym sezonie The Voice Kids i od tego czasu jesteśmy przyjaciółmi.

Opowiedz coś więcej o Waszej pierwszej płycie. Która piosenka z albumu jest Twoją ulubioną i dlaczego?

Uwielbiam wszystkie piosenki z tego albumu, ale gdybym miała wybrać swoją ulubioną, to byłby to utwór J’attendrai, ponieważ jest to piękna piosenka pełna emocji, a także Les Marionnettes, ponieważ jest to bardzo skoczny utwór.

Czy w przyszłość chcesz być solową artystką czy raczej widzisz siebie jako członkinię zespołu (Les Petites Canailles lub innego)? Dlaczego?

Chciałabym zrobić solową karierę, to moje ogromne marzenie! Chciałbym także móc w przyszłości wydać płytę jako solistka! Ale mimo to wciąż chce czerpać radość ze współpracy z moim zespołem Les Petites Canailles.

Jak definiujesz siebie muzycznie, który gatunek jest Ci najbliższy, jakie piosenki chciałabyś tworzyć w przyszłości? Czy chcesz tworzyć utwory w języku angielskim czy francuskim?

Bardzo lubię skoczne piosenki, ale uwielbiam też utwory przepełnione emocjami, bo wtedy mogę dzielić się jakąś historią z publicznością. W przyszłości chciałbym móc tworzyć piosenki zarówno w języku angielskim jak i francuskim.

Jakie są Twoje muzyczne inspiracje?

Moją muzyczną inspiracją jest Beyonce. To artystką, którą bardzo podziwiam, zwłaszcza za niezwykły styl jej występów scenicznych. Tańczy, śpiewa, a śpiew i taniec to także moje dwie pasje. Bardzo chciałbym kiedyś móc pochwalić się karierą podobną do niej. To moje marzenie!

O czym marzysz? Kim chciałabyś być w przyszłości?

Jak wspomniałam już przy poprzednich pytaniach, chciałbym móc zrobić w przyszłości karierę solową – to jedno z moich największych marzeń!

Tegoroczny slogan Eurowizji Junior brzmi: Share the Joy/ Podziel się Radością. Co ten slogan oznacza dla Ciebie? Co przynosi Ci radość w życiu?

Uważam, że to hasło jest naprawdę świetne. Bardzo lubię dzielić się radością, a to zdanie już samo w sobie niesie innym radość. Moja rodzina, ludzie wokół mnie, śpiew, taniec – wszystko to przynosi mi radość w codziennym życiu.

Opowiesz coś więcej o Twojej eurowizyjnej piosence. Czy brałaś udział w jej tworzeniu? O czym jest, jakie jest jej przesłanie? Co Ci się w niej podoba?

Twórcami mojej piosenki są Barbara Pravi i Igit. To opowieść o dziewczynie, która zakochuje się po raz pierwszy w życiu i ma problem ze zrozumieniem swoich uczuć. Bim Bam Toi to bardzo zabawna piosenka. Jestem dumna, że mogę z nią reprezentować Francję podczas Eurowizji Junior.

Czy masz pomysł na swój wymarzony staging i kostium sceniczny, w którym chcesz wystąpić na Eurowizji Junior? Wiem, że na scenie oprócz Ciebie pojawią się tancerze.

Tak, wystąpi ze mną 4 tancerzy: Albane, Louella, Lohane i Sherren. Są to tancerze z teamu Sabriny Lonis. Staging i kostium, jak to zwykle bywa, wciąż pozostają małym sekretem i niespodzianką, ale naprawdę nie mogę się już doczekać, aby rozwiać tą tajemnicę.

Czy jesteś tancerką? Widziałam na Twoim koncie na Instagramie krótkie nagranie tanecznej improwizacji do utworu Be Alright Deana Lewisa.

Tak, oprócz śpiewu, ćwiczę także taniec przez 13 godzin tygodniowo. Jestem w klasie sportowej. Bardzo lubię robić małe improwizacje taneczne, co możecie oglądać właśnie na moim Instagramie.

Jak długo interesujesz się Konkursem Piosenki Eurowizji i Eurowizją Junior? Czy oglądasz te widowiska każdego roku?

Tak, oglądam Eurowizję Junior od dłuższego czasu. Dla mnie to spełnienie marzenia małej dziewczynki, którą byłam. Nadal nie mogę w to uwierzyć, jestem ogromnie dumna, że mogę reprezentować mój kraj.

Czym jest dla Ciebie możliwość reprezentowania kraju na Eurowizji Junior? Co chciałabyś osiągnąć w konkursie? Czy masz jakiś przepis na wygraną?

To dla mnie zaszczyt móc reprezentować mój kraj. Mam nadzieję, że uda mi się wygrać konkurs Eurowizji Junior. Chcę przynieść dumę mojemu krajowi, mojej rodzinie, moim przyjaciołom i samej sobie. Ale już sam udział w tym niesamowitym konkursie, to dla mnie wielkie osiągnięcie.