Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font size

+ -

Line height

+ -
Jasne
Ciemne
Sepia

[Q&A] Destination Eurovision trafia na Twitcha!

Z przyjemnością ogłaszamy, że od 14 listopada startuje nasz oficjalny kanał w serwisie Twitch.tv!

Ten rewolucyjny krok w historii naszego serwisu, może rodzić wśród was wiele znaków zapytania związanych z naszą działalnością w najbliższych miesiącach. Przygotowaliśmy więc dla was krótki zestaw odpowiedzi na najistotniejsze pytania, jakie chcielibyście prędzej czy później nam zadać!

Czym jest Twitch?

Jest to serwis internetowy będący domem wielu pojedynczych twórców, jak i zorganizowanych projektów pragnących nagrywać dla swojej publiczności materiały na żywo. W większości przypadków publikowane tam live streamy dotyczą gier komputerowych, jednak z dnia na dzień przybywa tam m.in. źródeł sportowych czy muzycznych!

Skąd ten krok? Po co otworzyliście tam kanał?

Powody są dwa! Po pierwsze byliśmy bardzo zmęczeni wszystkimi wyzwaniami oraz problemami, jakie wiązały się ze streamowaniem w poprzednim sezonie Eurowizyjnym. Często jakość techniczna naszych materiałów pozostawiała niestety wiele do życzenia, w skrajnych sytuacjach przez nagle pojawiające się usterki byliśmy zmuszeni zmieniać terminy lub odwoływać nagrania. Czas położyć temu kres! Po drugie zaś wszystkie inne miejsca oraz opcje streamowania okazały się w naszym mniemaniu niesatysfakcjonujące. Nie chcemy rezygnować z naszych autorskich cykli z powodu limitu osób mogących znaleźć się na wizji czy przerastających nasze możliwości finansowe opłat za drogie serwisy lub narzędzia dające nam podstawowe opcje dopiero w pakietach premium. Podsumowując więc: Twitch z całym pakietem narzędzi okazuje się najbardziej uczciwym i przyjaznym miejscem do prowadzenia relacji na żywo. Przekonacie się zresztą o tym już w najbliższy czwartek!

W jaki sposób będzie można was tam oglądać?

Opcje są dwie! Numer jeden: niebawem w górnym menu ujrzycie zakładkę LIVE. Po kliknięciu zobaczycie odtwarzacz (po lewej) oraz czat (po prawej). Po wybraniu opcji play będziecie mogli na bieżąco śledzić to, co dla was przygotowaliśmy. Drugi wariant, który wam serdecznie polecamy: to założenie konta w serwisie Twitch i dodanie do obserwowanych oraz subskrybowanych kanałów DestinationEurovision. Link do kanału odnajdziecie na samym końcu tekstu!

Czy to oznacza, że rezygnujecie z relacji na żywo na Facebooku?

Absolutnie nie! Na naszym profilu Facebook będziecie mogli ciągle odnaleźć wszystkie materiały zebrane w Centrum Prasowym (zarówno w Gliwicach, jak i Rotterdamie), w tym wieczorne streamy podsumowujące kolejne dni Eurowizyjnych emocji. Wszystkie spontanicznie nagrane filmiki, archiwalne wywiady oraz fragmenty konferencji prasowych również wylądują w pierwszej kolejności właśnie tam!

To co właściwie będziecie pokazywać na waszym nowym kanale?

Po pierwsze wszystkie nasze autorskie serie live streamów, czyli Hello Junior, Eurowizyjne Gadu Gadu oraz Live3Jury. Po drugie prowadzone na żywo maratony podczas których będziemy oglądać razem z wami najróżniejsze Eurowizyjne materiały (półfinały + finały poprzednich edycji, filmiki z ciekawostkami etc.) Nie zabraknie też miejsca dla różnych bonusów, dzięki którym będziecie mogli poznać lepiej członków naszej redakcji!

Czy będzie możliwe rozmawianie z wami / komentowanie tego co mówicie w trakcie waszych transmisji na Twitchu?

Oczywiście! Będziecie jednak musieli uprzednio założyć tam konto. Dzięki temu zyskacie dostęp do czatu oraz wielu innych ciekawych opcji.

Liczymy, że powyższe informacje okażą się przydatne! Gdybyście mieli dodatkowe pytania związane z działaniem naszego nowego kanału, zostawcie je w komentarzu poniżej. Dziękujemy za lekturę i do zobaczenia w trakcie relacji na żywo nadawanych na naszym Twitchu!