Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font size

+ -

Line height

+ -
Jasne
Ciemne
Sepia

EuroPremiery: Lipiec 2020

Zapraszamy do lektury kolejnego artykułu z serii EuroPremiery, którego celem jest popularyzacja dokonań byłych i obecnych eurowizyjnych reprezentantów. Swoich faworytów poda wam Paweł Wójcik!

🇧🇪 ► Kate RyanHoliday (16 czerwca)

Jako, że lipiec to miesiąc wakacyjny, w zestawieniu tym nie może zabraknąć typowo letnich kawałków! Jednym z nich jest wydany jeszcze w czerwcu Holiday! Nie jest to jednak autorska kompozycja Kate, ale jej własna interpretacja wielkiego przeboju Madonny sprzed lat. Została ona nagrana na potrzeby dużej kampanii reklamowej. Tym samym otrzymaliśmy nie tylko nową wersję hitu lat 80. ale też po raz pierwszy od ośmiu lat usłyszeliśmy ponownie głos Kate w czymś nowym! Oby ten muzyczny powrót nie był tylko chwilowy! Czekam na więcej materiału!

🇧🇬 ► VICTORIAalright. (24 czerwca)

Jakby ktoś w natłoku radiowych, wakacyjnych bangerów potrzebował nieco spokojniejszego utworu do wyciszenia się i refleksji to alright. od tegorocznej i zarazem przyszłorocznej reprezentantki Bułgarii nadaje się idealnie. Kompozycja ta podobnie jak poprzedni singiel utrzymana jest w stylistyce mrocznego, tajemniczego popu. Nic w tym dziwnego, jeśli spojrzeć na listę twórców tego kawałka, a tam Borislav Milanov i spółka! Spokojnie, nie narzekam, bo czy latem zawsze świeci słońce? Niekoniecznie! Tak samo jest i w świecie muzyki!

🇧🇬 ► Kristian KostovMood: (10 lipca)

Pozostańmy jeszcze na chwilę w urokliwej Bułgarii. Dlaczego? Powód jest dla mnie oczywisty, otóż nie mógłbym nie wspomnieć o nowym materiale od mojego zwycięzcy Eurowizji 2017! Po dwóch latach, jakie minęły od czasu EPki Shower Thoughts, Kristian zaserwował nam kolejny mini album składający się z sześciu różnorodnych kompozycji stworzonych przez cenionych muzyków pracujących na co dzień z takimi gwiazdami jak Demi Lovato czy Bebe Rexha. Współczesne brzmienie, mieszanka popu, alternatywy i muzyki elektronicznej – tak w skrócie można opisać klimat tego wydawnictwa. Wielość dźwięków i nastrojów jak na tak małą ilość utworów jest zaskakująca! Polecam przesłuchać całość, od początku do końca. Do zestawienia wybrałem kawałek Better, który jest zdecydowanie moim ulubionym elementem składowym tego albumu!

🇵🇱 ► Viki GaborForever And A Night (2 lipca)

Skoro już zatrzymaliśmy się przy młodych artystach, nie można pominąć nowego singla zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019! Po niewątpliwych sukcesach, jakimi były kolejno: Superhero, Ramię W Ramię i Getaway, Viki postanowiła pójść za ciosem i kuć żelazo, póki gorące! Forever And A Night to kolejna, świetnie wyprodukowana piosenka, można by powiedzieć, poziom światowy! Na odnotowanie zasługuje też fakt, że utwór ten pojawił się na Spotify’owej playliście New Music Friday w wielu krajach Europy! Brawo Viki!

🇵🇱 ► AlicjaGdzieś (31 lipca)

Czasem warto zaczekać z czymś do samego końca… w tym przypadku z zestawieniem lipcowych premier aż do ostatniego dnia miesiąca! Kompozycja Gdzieś to trzeci singiel Alicji, naszej tegorocznej reprezentantki na Eurowizji. W proces tworzenia piosenki zaangażowana była sama artystka, jak i dwoje muzyków, którzy na koncie mają wiele polskojęzycznych hitów! Zarówno Bogdan Kondracki, jak i Karolina Kozak pracowali wcześniej z takimi artystami jak Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Grzegorz Hyży, Natalia Szroeder, Ania Karwan czy sanah. Brzmi ona polsko, ale to nie znaczy, że to źle, wręcz przeciwnie! Potrzeba nam tak dobrego polskiego popu! Chciałbym też docenić warstwę tekstową, bo porusza ona bardzo ważny temat, jakim jest wiara w samego siebie i lepsze jutro! Wszak po każdej burzy, prędzej czy później wychodzi słońce! Alicja zachęca nas też do spełniania marzeń, na to bowiem nigdy nie jest za późno, wystarczy odrobina chęci i samozaparcia! I co najważniejsze, z komercyjnego punktu widzenia, Gdzieś naprawdę wpada w ucho!

🇵🇱 ► Edyta GórniakLime (TeQuila-ila) (24 lipca)

Polski wątek w tym artykule zakończę wydanym tydzień temu nowym singlem Edyty Górniak, naszej pierwszej reprezentantki i zdobywczyni drugiego miejsca na Eurowizji w roku 1994. Kompozycja ta ma zapowiadać długo oczekiwany album artystki! Jest to też, najprawdopodobniej najbardziej wakacyjna piosenka w tym zestawieniu! Ma ona zdecydowanie ogromny potencjał na stanie się radiowym hitem! Ciekawe, w jakim klimacie będą utrzymane pozostałe kompozycje z nowego wydawnictwa, czas pokaże!

🇬🇧 ► Michael RiceBreaking Free (17 lipca)

Tak jak już wspomniałem wcześniej, lato nie zawsze bywa ciepłe i słoneczne… lato to nie zawsze błękitne, bezchmurne niebo… i tak też jest w muzyce! Dla wszystkich, którzy potrzebują nieco spokojniejszych dźwięków albo też poruszającej ballady z prawdziwego zdarzenia, polecam najnowszy singiel reprezentanta Wielkiej Brytanii na Eurowizji 2019 w Tel Awiwie Michaela Rice’a! Breaking Free to w telegraficznym skrócie: przepiękny, oparty głównie na pianinie instrumental, utrzymany w klimacie brytyjskiego popu z elementami gospel, wzruszający tekst i cudowny, pełen emocji głos Michaela. Czego chcieć więcej? Gorąco polecam!

🇮🇪 ► Brendan MurrayLet Go (24 lipca)

Z Wielkiej Brytanii przenieśmy się nieco na zachód! Tam czeka na nas muzyczna nowość od Brendana Murray’a, który reprezentował Irlandię na Eurowizji 2017 w Kijowie. Let Go to nowocześnie brzmiący kawałek z pogranicza popu, elektroniki i EDM. Do tego wyraźny beat sprawia, że piosenka ta ma całkiem duży potencjał na wakacyjny hit! Tym samym jest to też nowa odsłona Brendana, który do tej pory zwykle kojarzony był z balladami i coverami piosenek utrzymanych w zdecydowanie spokojniejszym klimacie! Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na EPkę albo album!

🇸🇪 ► Samir & ViktorVad sa du att du hette (3 lipca)

Lipcowego zestawienia nie mogłem zakończyć niczym innym! Przenieśmy się do kraju, muzyką i Eurowizją płynącego! Sezon wakacyjny bez hitu od pozytywnie zakręconego duetu Samir & Viktor jest bowiem sezonem straconym! Tak jak zeszłoroczne Kemi czy też wydane z okazji Euro 2018 Put your hands up för Sverige, Vad sa du att du hette to taneczny kawałek, z którego pomocą utrzymanie kondycji w przypadku lockdownu przez resztę lata nie będzie problemem! A może, ktoś przy okazji zauroczy się językiem szwedzkim?

Serdecznie dziękujemy za lekturę tego artykułu! Kolejny pojawi się pod koniec sierpnia i jego autorką będzie Paula Dąbrowska. Do przeczytania!