Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font size

+ -

Line height

+ -
Jasne
Ciemne
Sepia

[2020] Valentina: „Nie ma znaczenia jak i gdzie, ale najważniejsze, że spotkamy się wszyscy razem 29 listopada!”

Przyszedł czas na nasz czwarty wywiad, który prezentujemy Wam na kilka godzin przed finałem konkursu. Tym razem kolej na Francję i Valentinę!

Jak definiujesz siebie muzycznie? Który gatunek jest Ci najbliższy? Jakie piosenki chcesz tworzyć w przyszłości?

Lubię różne gatunki muzyki, zarówno utwory Ariany Grande, Whitney Houston czy Céline Dion, ale również rap!

Opowiedz nam coś więcej o swojej muzycznej przygodzie z zespołem Kids United. Wydaliście razem kilka płyt. Która piosenka z nich wszystkich jest Twoją ulubioną?

Zostałam członkinią grupy Kids United w 2018 roku, wydaliśmy razem 2 albumy i mieliśmy trasę kocertową po Francji, Szwajcarii i Belgii. Moim ulubionym utworem z ostatniego albumu jest If I was President oraz Super Trooper. 20 listopada wydaliśmy także singiel w języku angielskim zatytułowany Take a stand dla ONZ przeciwko zatrudnianiu do pracy dzieci w różnych krajach świata. To kolejny tytuł, który uwielbiam, a także taki, który koresponduje z wartościami, o jakie walczymy przez ponad dwa lata razem z UNICEF.

Czy chcesz być w przyszłości artystką solową, czy raczej widzisz siebie w zespole (Kids United lub innym)?

Uwielbiam śpiewać z moimi przyjaciółmi z Kids United, ale oczywiście marzę również o solowej karierze, choć wiem, że obie rzeczy mogą być trudne do pogodzenia…

Jakie są Twoje muzyczne inspiracje?

Wychowuję się w rodzinie, w której muzyka jest zawsze obecna i to niewątpliwie stąd właśnie wzięła się moja pasja do śpiewania.

Kto jest Twoim muzycznym idolem i dlaczego? Na Twoim Instagramie można znaleźć sporo coverów Ariany Grande. Czy to Twoja ulubiona artystka?

Bez wątpienia wokalistką, która inspiruje mnie najbardziej wszystkimi swoimi dokonaniami oraz świetnym wokalem jest właśnie Ariana Grande!

Źródło: Instagram Valentiny

Jakie są kulisy Twojego wyjątkowego coveru utworu Shallow. Czy to był występ na lotnisku?

O, widzieliście to wideo? Jestem mega zaskoczona! Wracaliśmy wtedy z koncertu (chyba w Tuluzie) i czekaliśmy na nasz samolot. Na hali odpraw stał fortepian, a nasz pianista, Romain Berrodier, nie mógł się powstrzymać i po prostu musiał przy nim usiąść. Reszta wyszła jakoś sama, spontanicznie zaczęłam śpiewać utwór Lady Gagi, który zresztą uwielbiam, a ludzie wokół zatrzymywali się, żeby nas posłuchać. To było jakby czas się na chwilę zatrzymał.

O czym marzysz? Kim chciałabyś być w przyszłości?

Jak już wspomniałam, mam świadomość, że trudno jest żyć z muzyki, więc zamierzam kontynuować edukację, abym pewnego dnia mogła wybrać między życiem artysty, a lekarza. Leczenie ludzi wydaje mi się bardzo fajnym planem na życie.

Zdradź nam trochę szczegółów na temat swojego Eurowizyjnego utworu. O czym jest i jakie jest jej przesłanie? Jak będzie wyglądał Twój staging i kostium sceniczny?

Mój utwór J’imagine to piosenka z mocnym przesłaniem. My, młode pokolenie, musimy WYOBRAŻAĆ SOBIE świat w przyszłości, który będzie lepszym światem, pełnym wzajemnej solidarności. Zwłaszcza w tym trudnym czasie uwielbiam optymizm i pozytywny wydźwięk tego utworu!

Mój występ na Eurowizyjnej scenie będzie pełen barw, zupełnie jak moja piosenka, spodziewajcie się też kilku niespodzianek!

Od jak dawna śledzisz Konkurs Piosenki Eurowizji i Eurowizję Junior? Czy oglądasz je każdego roku?

Znam Eurowizję Junior dzięki Angelinie, która brała udział w tej samej edycji The Voice Kids 4, co ja. Znam również Carlę i to całkiem dobrze, bo mamy wspólnego managera.

Jeśli chodzi o dorosłą Eurowizję, to wydaje mi się, że zaczęłam ją oglądać w roku, kiedy Francję reprezentował Amir, miałam sznasę spotkać go osobiście, co było wspaniały doświadczeniem! Znam również Eurowizyjne występy Marie Myriam, której piosenkę śpiewaliśmy razem z innymi dziećmi na scen, Patricka Fiori oraz oczywiście wspaniałe Ne partez pas sans moi Céline Dion!

Jaka jest Twoja ulubiona piosenka z Eurowizji i Eurowizji Junior?

Z Eurowizji jest to Ne partez pas sans moi Céline, natomiast z Eurowizji Junior Bim Bam Toi Carli.

Co znaczy dla Ciebie możliwość reprezentowania kraju w Eurowizji Junior? Co chciałbyś osiągnąć w konkursie?

To wielki zaszczyt mieć szansę reprezentować mój kraj i jak to się mówi, sam udział w tym konkursie jest najważniejszy i najcenniejszy! Postaram się dać z siebie wszystko, a mój utwór dedykuję mojemu dziadkowi, który odszedł w kwietniu…

Jeśli mogłabyś <<Poruszyć Światem>> oraz mieć magiczne moce, co byś zrobiła i gdzie byś pojechała, jeśli mogłoby to być dowolne miejsce na świecie?

Jeśli mogłabym <<Poruszyć Światem>> i przenieść się w dowolne miejsce, to byłoby to Los Angeles, zgadnijcie dlaczego?

Jak czujesz się, biorąc udział w takiej innej edycji Eurowizji Junior? Konkurs musiał się zmienić przez panującą pandemię. Co o tym wszystkim myślisz?

To już niezwykłe szczęście dla nas wszystkich, którzy znaleźliśmy się w tym konkursie… Oczywiście bardzo chciałabym polecieć do Polski i spotkać wszystkich uczestników, ale trzeba myśleć pozytywnie i powiedzieć sobie, że nie ma znaczenia jak i gdzie, ale najważniejsze, że spotkamy się wszyscy razem 29 listopada!

Serdecznie dziękuje za naszą rozmowę!

Bardzo dziękuję za ten cudowny wywiad. Życzę wszystkim powodzenia w konkursie!