Sebastian Mnich
Redaktor Naczelny

Urodził się i mieszkał przez większość swojego życia w Wałbrzychu, jednak od ostatnich trzech lat przebywa na stałe we Wrocławiu. Jest pomysłodawcą i zarazem założycielem Destination Eurovision. Były redaktor serwisu eurowizja.org w latach 2013 - 2014. Członek fanklubów OGAE w Polsce oraz Wielkiej Brytanii. Członek międzynarodowego jury AfriMusic Song Contest. Dzięki znakomitemu rozwojowi projektu Sebastian był w gronie akredytowanych dziennikarzy na 62. i 63. edycję tego wydarzenia, które odbyły się w Kijowie oraz Lizbonie. Fanem Konkursu Piosenki Eurowizji na pełen etat został w 2003 roku, choć jego pierwsze wspomnienia związane z wydarzeniem sięgają dwóch lat wstecz. Na co dzień wielki fan muzyki rock, funk, alternatywy, jazz czy soul - co nie oznacza, że pogardzi dobrymi kawałkami pop lub dance. Ogromny fan dorobku Włoch, entuzjasta Estonii, stęskniony za udziałem Turcji oraz Bośni i Hercegowiny.  Ulubione piosenki wszechczasów? Save Your Kisses for Me (Brotherhood Of Man), L'Essenziale (Marco Mengoni) czy Deli (Mor ve Ötesi).

Ulubione edycje Eurowizji: 2011, 2013, 2016, 2018
Ulubiony utwór reprezentujący nasz kraj: Ale jestem (Anna Maria Jopek)
TOP 3 zwycięzców: Lena, Salvador Sobral, Brotherhood of Man

Lauren Outerson
Vice Redaktor Naczelny

Lauren to kolejna fanka Eurovision Song Contest pochodząca ze Stanów Zjednoczonych! Urodziła się w Omaha (największym mieście stanu Nebraska), jednak w jej krwi płynie również angielska i szkocka krew. Jej życiową pasją jest fotografia i w tym obszarze spełniała się od paru lat zbierając swoje pierwsze szlify w redakcji EuroVisionary. Uwielbia też podróżować, czego ukoronowaniem są coroczne wycieczki do kolejnych państw Starego Kontynentu. Eurowizja jest obecna w jej życiu praktycznie od zawsze, jednak prawdziwego konkursowego bakcyla złapała w 2014 roku. Wtedy właśnie jej tata oraz najmłodsza z jej trzech sióstr wyjechali do Kopenhagi, aby obejrzeć sobotni finał - co jak szczerze przyznaje wprowadziło ją w ogromny stan zazdrości i przyrzekła sobie, że kolejnej edycji już nie opuści. Jak postanowiła, tak uczyniła! Od Wiednia jest już aktywną częścią Eurowizyjnej społeczności, a w Kijowie zadebiutowała jako akredytowany dziennikarz. Swoim ulubionym gatunkiem muzycznym określa pop, jednak nie ogranicza się tylko do piosenek z jego obrębu. Mianem swoich ulubionych konkursowych nacji Lauren obwołuje Szwecję oraz Bułgarię, a do ulubionych utworów wszech czasów zalicza: Rhytm Inside (Loïc Nottet), Never Forget (Greta Salóme & Jónsi), Da Da Dam (Paradise Oskar) czy Dance You Off (Benjamin Ingrosso).

Ulubiona edycja Eurowizji: 2018
Ulubiony utwór reprezentujący państwa z Wysp Brytyjskich w Lizbonie: Together (Ryan O'Shaughnessy)
Ulubiony utwór reprezentujący Polskę: Flashlight (Kasia Moś)
TOP 3 zwycięzców: Måns Zelmerlöw, Lena, Loreen

Paweł Wójcik
Redaktor

Urodził się i mieszka w Lublinie. Muzyka i śpiew to nieodłączna część jego życia. Nie ogranicza się do jednego konkretnego gatunku muzycznego. Słucha popu, indie popu, soulu, jazzu, rocka oraz EDM. Konkurs Piosenki Eurowizji obejrzał po raz pierwszy w 2008 roku. Jednak z dużo większą uwagą śledzi go od pamiętnego powrotu Polski sześć lat później. Uwielbia ambitne ballady, orientalne brzmienia oraz dobre utwory radiowe. Fan Holandii, Belgii, Francji, Niemiec, Ukrainy oraz Rosji. Do swoich ulubionych kompozycji z ostatnich lat zalicza: You Let Me Walk Alone (Michael Schulte), Fuego (Eleni Foureira), Beautiful Mess (Kristian Kostov), Blackbird (Norma John), 1944 (Jamala), Rhythm Inside (Loïc Nottet), A Million Voices (Polina Gagarina), Something Better (Softengine), Calm After The Storm (The Common Linnets), I Feed You My Love (Margaret Berger) oraz Taken By A Stranger (Lena).

Ulubiona edycja Eurowizji: 2009, 2010, 2013, 2014, 2016, 2018
Ulubiony utwór reprezentujący nasz kraj: To nie ja (Edyta Górniak)
TOP 3 zwycięzców: Jamala, Marija Serifovic, Secret Garden

Roksana Majewska
Redaktor

Urodziła się i mieszka w Jaworznie, choć dużą część roku spędza w różnych krajach świata, pracując jako animatorka czasu wolnego i podrużując. Muzycznie lubuje się w popie, EDM i latino, choć jest otwarta na wszystkie inne gatunki. Ma wiele pasji i zainteresowań, ale najważniejsze z nich to śpiew, podróże i taniec. Największy muzyczne wydarzenie na świecie ogląda od dziecka, a jest nim szczególnie zainteresowana od powrotu Polski do stawki w 2014 roku. Jako przepełniona niebywałą energią osoba, zdążyła przez ostatnie dwa lata stać się bezcenną częścią fanklubu #TeamGromee oraz napisać pracę magisterską związaną z analizą Konkursu Piosenki Eurowizji jako widowiska i światowego fenomenu zarazem! Na Eurowizyjnej scenie lubi różnorodność i elementy nowości oraz zaskoczenia. Gustuje zarówno w romantycznych balladach, jak i tanecznych utworach czy rockowych kompozycjach. Do swoich ulubionych Eurowizyjnych nacji zalicza: Szwecję, Mołdawię i Włochy. Jako swoje ulubione konkursowe piosenki wymienia zaś: Heroes (Måns Zelmerlöw), Euphoria (Loreen), Satellite (Lena), Is It Right (Elaiza) oraz Light Me Up (Gromee ft. Lukas Meijer).

Ulubiona edycja Eurowizji: 2016.
Ulubiony utwór reprezentujący nasz kraj: Light Me Up (Gromee ft. Lukas Meijer)
TOP 3 zwycięzców: Måns Zelmerlöw, Conchita Wurst, ABBA

Daniel Opałka
Redaktor
Krzysztof Juraszek
Redaktor

Krzysztof (32 l.) urodził się w Bielsku-Białej, jednak jako prawdziwy obieżyświat mieszkał już w paru miejscach na świecie. W momencie pisania tego wpisu zadomowił się w Mellieħa na Malcie. Na co dzień związany jest z branżą hotelarską, jednak jego poczynania przenikają się również mocno z muzyką oraz Eurowizją! Przykłady? Bardzo proszę! Jest menedżerem artystki Anna Cyzon (uczestniczka KE w 2010 roku) oraz organizatorem serii koncertów charytatywnych w Polsce z Eurovision Song Contest w tle (Save Hope). W czasie wolnym oddaje się uzależnieniu, jakim jest oglądanie filmów Tima Burtona oraz planuje poszerzenie listy swoich tatuaży (obecnie posiada ich aż dwanaście). Pierwszy styk z konkursem zaliczył w 2003 roku i to właśnie show w Rydze zapoczątkowało jego fascynacje tym muzycznym formatem! Najbardziej ceni sobie w Eurowizyjnych utworach autentyczność, ich przesłanie oraz pakiet emocji, jaki towarzyszy ich wykonaniu. Jeśli te wszystkie aspekty połączą się z nutką elektroniki, akustycznego rocka, indie popu, synth popu czy dance - nasz nowy redakcyjny kolega jest kupiony. Jego ulubione państwa-uczestnicy to Armenia, Luksemburg, Francja, Ukraina i Włochy. Do grona ulubionych utworów wszech czasów zalicza zaś I'm Alive Elhaida Dani, Lovewave Iveta Mukuchyan, Je n'ai Que Mon Ame Natasha St-Pier, Visionary Dreams Sopho Khalvashi oraz Croire Lara Fabian. 

Ulubiona edycja Eurowizji: 2016
Ulubiony utwór reprezentujący nasz kraj: Chcę Znać Swój Grzech Kasia Kowalska
TOP 3 zwycięzców: Loreen, France Gall, Anna Marie David

Elen Hâf
Redaktor
Álvaro Aragonez
Korespondent

Urodził się w malowniczej Coimbrze, która zlokalizowana jest pomiędzy Porto a Lizboną. Tam też studiował cztery lata medycynę na Universidade de Coimbra - najstarszej istniejącej uczelni w Portugalii i jednej z najstarszych istniejących placówek edukacyjnych w całej Europie. Po przeprowadzce do Lizbony odszedł jednak od wcześniej obranej drogi i poświęcił się swojej pasji, jaką jest aktorstwo. Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę ról odgrywanych w najróżniejszych formatach telewizyjnych - czeka go świetlana przyszłość. A jak to jest u niego z Eurowizją? Śledzi ją szczegółowo od 2006 roku i co istotne ma za sobą wiele doświadczeń zebranych w pracy dziennikarza. Jego teksty czy materiały video mogliście obserwować już od długiego czasu w ramach funkcjonowania znanego serwisu EuroVisionary. Jak sam podkreśla nie ma jednego ulubionego gatunku muzycznego, a w ucho wpadają mu utwory zawierające w sobie elementy: popu, rocka, jazzu, heavy metalu, muzyki klasycznej, afrykańskich brzmień, bossa novy, fado czy etnicznych dźwięków. Jego ulubioną konkursową nacją jest Szwecja, a przebojem wszech czasów obok Amar Pelois Dois (Salvador Sobral) - utwór Euphoria wykonana w Baku przez Loreen.

Ulubione edycje Eurowizji: 2009, 2016, 2017
Ulubiony utwór reprezentujący Portugalię: Senhora do mar (Vânia Fernandes)
Ulubiony utwór reprezentujący Polskę: Jestem (Magdalena Tul)
TOP 3 zwycięzców: Loreen, Helena Paparizou, Alexander Rybak.