Sebastian Mnich

Sebastian Mnich

Redaktor Naczelny / Lead Editor

Swoje pierwsze wspomnienia związane z Konkursem Piosenki Eurowizji datuje na 2001 rok, kiedy to po obejrzeniu materiału Marka Sierockiego w popołudniowym Teleexpresie oczekiwał odbywającego się parę godzin później występu Andrzeja Piasecznego reprezentującego Polskę w Kopenhadze. Nonszalanckie rzucanie futerkiem mające sprawdzić czy podłoga na scenie w Parken Stadium spełnia standardy BHP, wznieciło w naszym koledze Eurowizyjny ogień. Jakie to przyniosło efekty? Oglądanie konkursu stało się nieodłączną częścią życia rodzinnego, dzięki czemu dwa lata później po raz pierwszy obejrzał konkurs od początku do końca. Po upływie wielu lat i byciu ciągle wiernym fanem wydarzenia, zdecydował się postawić pierwsze kroki w kierunku dziennikarstwa Eurowizyjnego. Był jednym z redaktorów serwisu eurowizja.org w latach 2013 – 2014, po czym trzy lata później powołał spontanicznie do życia projekt Destination Eurovision. W ciągu ostatnich dwóch lat Sebastian był członkiem klubów OGAE Polska oraz UK, członkiem międzynarodowego jury AfriMusic Song Contest oraz znalazł się w gronie akredytowanych dziennikarzy na 62. i 63. edycji największego muzycznego wydarzenia na świecie, które odbyły się w Kijowie oraz Lizbonie. Na Eurowizji uwielbia utwory z rockowym pazurem, folkowymi elementami czy jazzowym duchem.

Jest ogromnym fanem konkursowego dorobku Włoch oraz Portugalii, tęskniącym ogromnie za obecnością w stawce Turcji oraz Bośni i Hercegowiny. Ulubione piosenki wszechczasów? Save Your Kisses for Me (Brotherhood Of Man), L’Essenziale (Marco Mengoni), Deli (Mor ve Ötesi), Amar Pelois Dois (Salvador Sobral), Arcade (Duncan Laurence), Nobody But You (Cesar Sampson), Is It True? (Yohanna), Bistra Voda (Regina), Satellite (Lena), Calm After The Storm (The Common Linnets) czy My Number One (Helena Paparizou).

Ulubione edycje Eurowizji: 2009, 2011, 2013, 2016, 2018.

Ulubiony utwór reprezentujący nasz kraj: Ale Jestem (Anna Maria Jopek)

TOP 3 zwycięzców: Duncan Laurence, Salvador Sobral, Brotherhood of Man

Roksana Majewska

Roksana Majewska

Vice Redaktor Naczelna / Vice Lead Editor

Największe muzyczne wydarzenie na świecie ogląda od dziecka, a jest nim szczególnie zainteresowana od powrotu Polski do stawki w 2014 roku. Jako przepełniona niebywałą energią osoba, zdążyła przez ostatnie trzy lata stać się bezcenną częścią fanklubu #TeamGromee. Jest autorką pracy magisterskiej związanej z analizą Eurovision Song Contest jako widowiska i światowego fenomenu zarazem, a już niedługo planuje wydać książkę na jej podstawie! Na Eurowizyjnej scenie lubi różnorodność i elementy nowości oraz zaskoczenia. Gustuje zarówno w romantycznych balladach, jak i tanecznych utworach czy rockowych kompozycjach.

Do swoich ulubionych Eurowizyjnych nacji zalicza: Szwecję, Mołdawię i Włochy. Jako swoje ulubione konkursowe piosenki wymienia zaś: Heroes (Måns Zelmerlöw), Euphoria (Loreen), Satellite (Lena), Is It Right (Elaiza) oraz Light Me Up (GROMEE ft. Lukas Meijer).

Ulubione edycje Eurowizji: 2014, 2015, 2016, 2018.

Ulubiony utwór reprezentujący nasz kraj: Light Me Up (Gromee ft. Lukas Meijer)

TOP 3 zwycięzców: Måns Zelmerlöw, Duncan LaurenceABBA

Paweł Wójcik

Paweł Wójcik

Redaktor / Editor

Konkurs Piosenki Eurowizji obejrzał po raz pierwszy w roku 2008, ale z dużo większą uwagą śledzi go od pamiętnego powrotu Polski sześć lat później. Miłośnik ambitnych ballad, dopracowanych radiówek, orkiestrowych brzmień oraz utworów promujących kultury narodowe. Jako lingwista, zarówno z wykształcenia jak i z zamiłowania, zwraca szczególną uwagę na kompozycje wykonywane w językach ojczystych. Do swoich ulubionych eurowizyjnych nacji zalicza kraje Beneluksu, Francję, Niemcy, Ukrainę, Wielką Brytanię a także państwa skandynawskie.

Ulubione utwory z ostatnich lat? Répondez-moi (Gjon’s Tears), Grow (Jeangu Macrooy), Feker Libi (Eden Alene), Arcade (Duncan Laurence), She Got Me (Luca Hänni), Ktheju tokës (Jonida Maliqi), You Let Me Walk Alone (Michael Schulte), Fuego (Eleni Foureira), Beautiful Mess (Kristian Kostov), Blackbird (Norma John), 1944 (Jamala), Rhythm Inside (Loïc Nottet), Love Injected (Aminata), Something Better (Softengine) oraz I Feed You My Love (Margaret Berger).

Ulubione edycje Eurovision Song Contest: 2015, 2016

Ulubiony utwór reprezentujący nasz kraj: To nie ja (Edyta Górniak)

TOP 3 zwycięzców: Jamala, Secret Garden, Duncan Laurence

Kamil Kowalski

Kamil Kowalski

Redaktor / Editor

Po raz pierwszy z Eurowizją zetknął się w 2014 roku, zupełnym przypadkiem, skacząc wieczorem po telewizyjnych kanałach. Pierwszym występem, który na dłużej przykuł jego uwagę był występ Conchity Wurst właśnie z tej edycji konkursu. Od tej pory śledzi konkurs regularnie! Warto to podkreślić, należy do grupy wielkich miłośników ballad. W piosenkach ceni zaś sobie przede wszystkim minimalizm.

Jego ulubionym krajem w konkursie są Włochy, Ukraina i Albania. Do swoich ulubionych utworów eurowizyjnych zalicza: Nessun Grado di Separazione (Francesca Michielin), This Is My Life (Anna Bergendahl), 1944 (Jamala), Rapsodia (Mia Martini), Proud (Tamara Todevska), La Forza (Elna Nechayeva), Ktheju Tokës (Jonida Maliqi), City Lights (Blanche), When We’re Old (Ieva Zasimauskaite), Zero Gravity (Kate Miller-Heidke), Only Teardrops (Emmelie de Forest), Undo (Sanna Nielsen), oraz Hero (Charlotte Perrelli)

Ulubione edycje Eurowizji: 2013, 2015, 2016, 2018, 2019

Ulubiony utwór reprezentujący nasz kraj: Empires (Alicja Szemplińska)

Top 3 zwycięzców: Jamala, Emmelie de Forest, Katrina and The Waves

Natalia Makowska

Natalia Makowska

Redaktor / Editor

Eurowizję ogląda nieprzerwanie od 1996 roku, kiedy była jeszcze dzieckiem. Przez te wszystkie lata obserwowała jak konkurs ewoluował, zmieniały się trendy i sposób głosowania na utwory. Bardzo lubi piosenki z charakterem, emocjonalne ballady chwytające za serce oraz etniczne elementy w utworach. Z wykształcenia jest kulturoznawcą, a Eurowizja jest dla niej bardzo ciekawa ze względu na skupisko wielu różnych kultur, a także jako wydarzenie polityczne. Prywatnie wróży z kart, ale najchętniej na sprawy związane z Konkursem Piosenki Eurowizji (zgadliście… wie na 100%, że Polska kiedyś odniesie historyczne zwycięstwo).

Ulubione eurowizyjne państwa na Eurowizji to Islandia, Izrael, Włochy i Szwecja, ale zawsze całym sercem kibicuje najbardziej Polsce. Ulubione utwory konkursowe to Nel Blu Dipinto Di Blu (Domenico Modugno), Is It True? (Yohanna), Fairytale (Alexander Rybak), Paper (Svala), Beautiful Mess (Kristian Kostov), Dance You Off (Benjamin Ingrosso).

Ulubione edycje Eurowizji: 2009, 2016, 2017, 2018

Ulubiony utwór reprezentujący nasz kraj: Color Of Your Life (Michał Szpak)

TOP 3 zwycięzców: Salvador Sobral, Alexander Rybak, Marija Šerifović

W przeszłości zespół współtworzyli…

Álvaro Aragonez, Lauren Outerson, Elen Hâf, Robert Urban, Daniel Opałka, Natalia Kowalczyk, Krzysztof Juraszek, Aleksandra Piwowarczyk, Kuba Kuniszewski, Aga Bagińska, Maciej Karcz, Paula Dąbrowska